Novinka o lese v naší dětské knihovničce

Rádi bychom vám zde představili knižní novinku, která nám před nedávnem přistála na regále, jmenuje se Mojenka. Knihu napsala Olga Stehlíková. Text doprovázejí ilustrace od Andrei Tachezy. Kniha je vhodná pro děti od devíti let. 

Anotace: 

Všichni jsme propojení — stromy, houby, zvířata i lidé. 

"Magdaléna má ráda les, mech, kapradiny, různé odstíny zelené barvy, zvířecí stopy a parůžky. Nesnáší svoje nemožné jméno, chovatelský kroužek, kde „vězní“ zvířata, a učitelku přírodopisu, protože ta její nadstandardní zájem o určité oblasti přírodopisu považuje za provokaci. Ale hlavně Magdaléna nenávidí parazity, hálky na listech stromů a raky. Proč? Protože její maminka je nemocná. 

Silný příběh dívky, která se musí vyrovnávat se situací, kdy do úzkého rodinného kruhu zasáhne nemoc a otřese zdánlivými jistotami jako zemětřesení. Díky vřelému humoru a pevným vztahům mezi nejbližšími se podaří vyžehlit i Mojenčiny hodně „telecí“ nápady. 

Olga Stehlíková má cit pro přesné odměření emocí, její příběh své čtenáře pevně lapí, citově zaangažuje, ale nevydírá. Navíc je tak nabitý zajímavostmi z říše zvířat, rostlin a stromů, že zatoužíte listovat encyklopediemi a bloumat lesem s očima navrch hlavy." (Anotace: www.hostbrno.cz/mojenka/)

Kniha v katalogu KAŠ: https://1url.cz/VraTQ

Zdroj: www.hostbrno.cz/mojenka/

pohled do knihy

 

 
 

Odebírat novinky

souhlasím s GDPR