Valtická pobočka MZm získala ocenění Gloria musealis

Soutěž Gloria musealis je tu s námi už osmnáctým rokem. Soutěž si mimo jiné klade za cíl zviditelňovat a upozorňovat na zdařilé projekty českého muzejnictví. Jednu z oceňovaných kategorií je Muzejní počin roku. V této kategorii může soutěžit projekt muzea, nebo přesněji jakákoli aktivita muzea, jejímž výsledkem je významné a dlouhodobé zkvalitnění sbírkotvorné činnosti, péče o sbírky, nebo služeb pro veřejnost. Kvůli pandemické situaci byly ceny za rok 2019 vyhlášeny a předány netradičně až v říjnu. 

Výsledkem jsou rekonstrukce jsou mimo jiné tři nové expozice, nově přístupné prostory v podkroví muzea, zrekonstruovaná pavlač i dvůr a také lepší přístup pro návštěvníky s omezenou mobilitou. Inovované expozice využívají principů zážitkové pedagogiky a působí nejen na smysly, ale i na emoce návštěvníků. Což ocení zejména rodiny s dětmi a také školní skupiny. Valtické muzeum je při běžném provozu otevřené v říjnu od úterý do neděle, v listopadu potom o víkendech.

Projekt Modernizace areálu a zefektivnění správy podsbírek Národního zemědělského muzea Valtice byl financován z programu Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) Evropské unie a Ministerstvem zemědělství, zřizovatelem muzea.

pohled do expozicepohled do expozice pohled do expozicepohled do expozice

Zdroj: https://www.nzm.cz/aktuality/treti-misto-za-muzejni-pocin-roku-v-ramci-cen-gloria-musaealis-2019

 
 

Odebírat novinky

souhlasím s GDPR