Český dokument "Digitální disidenti" můžete nyní vidět online a zdarma!

Téma mediální gramotnosti, fake news, ale i třeba digitálních svobod jsou témata, o které se dlouhodobě zajímáme. Režisérka Barbora Johhanson natočila (v r. 2021) dokumentární film Digitální disidenti, který se věnuje problematice digitálního vyloučení a svobod, což je důležité a zajímavé téma, které se týká - bez nadsázky - každého z nás. 

Zajímavé je i to, že film vznikl tak trochu "řízením osudu" jak vysvětluje producent filmu Hynek Trojánek: „Film vznikl vlastně náhodou. Na podzim 2021 jsme v Praze pořádali festival zaměřený na digitální práva. Promítali jsme filmy o kamerách na rozpoznávání tváří i technologických gigantech a sháněli jsme film, který by se týkal digitálního vyloučení. Tedy fenoménu, kdy velká část lidí vypadává ze společnosti, jen proto, že nechce či nemůže používat některé digitální technologie, jenže jsme zjistili, že žádný takový film zatím nevznikl. Tak jsme se ho rozhodli natočit.“

Film Digitální disidenti nás zaujal natolik, že jsme oslovili pana Trojánka a dohodli se, že film promítneme i u nás v Domě zemědělské osvěty. Pokud jste naše promítání (nebo jiné) promeškali, tak nevěste hlavu! Nyní je možné film shlédnout online a bez jakýchkoli poplatků na 👉 Digitální disidenti.

 

plakát na promítání filmu

 

 
 

Odebírat novinky

souhlasím s GDPR