Omezená otevírací doba Po 9-15, Út 9-15, St 9-15

 

 

Domečky pro hlemýždě

Zajímavá skutečnost je, že lze chovat i hlemýždě v tzv. hlemýžďárně, pokud jsou vhodné přírodní podmínky. Pro jejich obydlí jsou vhodné zahrady, záhumenky apod. Je třeba hlemýždí obydlí chránit před sluncem a větrem.

 
Hlemýžďárnu je potřeba ohradit s použitím drátěného pozinkovaného pletiva s oky 2 cm. Plot by měl být jen 30 až 50 cm vysoký. Oplotit hlemýždí obydlí lze i z prken. Musí se zamezit případnému unikání hlemýžďů nejlépe pomocí stříšky. Takto vytvořená plocha pro hlemýžďě by měla být rozdělena cestičkami. Ve svém domečku mají hlemýždi také krmítka. 


Důležité je zastínění hlemýžďárny. K tomu slouží keře, stromy a další rostliny a zelenina. Můžeme použít i umělé chrániče jako jsou např. prkenné stříšky, slaměné rohože, plachty apod. 


Hlemýždi mají často chovné stanice. Hlemýžďárny bývají umístěny na okraji nebo uprostřed krmné stanice. Pletivo však musí mít menší otvory. 


TAJOVSKÝ, Václav. Drobné stavby: Určeno [také] zájmových kroužkům mládeže. 1. vyd. Praha: SNTL, 1970. 142, [1] s. Řada stavební lit. 
 

 
 

Odebírat novinky

souhlasím s GDPR