I nutrie mohou mít klece

Budete se divit, ale i pro chov nutrií je třeba postavit klece nebo ohrady. Protože chov nutrií je finančně zajímavý, méně náročný a ne příliš drahý koníček nebo byznys, zabývá se tímto chovem stále více lidí. Tito lidé jsou pak nuceni vytvořit pro nutrie zajímavý domov, tj. postavit klece s ohradami.


Nejdůležitější součástí obydlí nutrií jsou klece, které stavíme vedle sebe do řad. Rozměry klece pro jeden pár nutrií jsou:
- Délka 2 m
- Šířka 1,5 m
- Výška 80 cm


Strop klece je zpravidla vystavěn z drátěného pletiva, dno klece je vydlážděno a stěny klece jsou provedeny z pletiva, cihel, betonu, dřevěného materiálu apod. V kleci bývá budník – tj. příbytek pro nutrie se stříškou. Ten bývá sestrojen zpravidla z dřevěného materiálu. Mimo jiné jsou v kleci umístěny nádoby na krmivo.


Kromě nezbytných ohrad, je nedílnou součástí domova nutrií nádrž nebo koryto na vodu. Jedná se vlastně o betonový nebo cihelný bazén umístěný zpravidla v kleci.

TAJOVSKÝ, Václav. Drobné stavby: Určeno [také] zájmovým kroužkům mládeže. 1. vyd. Praha: SNTL, 1970. 142, [1] s. Řada stavební lit.

 
 

Odebírat novinky

souhlasím s GDPR