Lesy ČR v březnu odstartují letošní sérii diskusí s veřejností

Státní podnik Lesy České republiky si na letošní rok připravil diskuse s veřejností na více než 120 místech ve všech krajích republiky. Připravený je program jak pro dospělé, tak pro děti. 

Cílem připravovaných diskuzí je také poskytnout veřejnosti možnost získat odpovědi na aktuální otázky dnešních dní. Například jak probíhá boj s kůrovcem, v jakém časovém horizontu by měl být problém vyřešen, jakým způsobem budou lesy obnoveny, nebo třeba jaké druhy se sázejí a budou sázet v daném regionu a ve zbytku republiky. 

Půjdeme na náměstí, na sportovní a kulturní akce, lesnické či myslivecké slavnosti, do škol i domovů pro seniory. Chceme diskutovat s veřejností a představit jí lesy nové generace. Lesy, které jsou a budou opravdu jiné než ty, na které jsme zvyklí. Smíšené, různověké s více patry dřevin a keřů, a tak i odolnější vůči změnám klimatu,“ říká Josef Vojáček, generální ředitel Lesů ČR, a pokračuje: „Jsme připraveni naslouchat, reagovat na připomínky, ale i vyvracet mýty a omyly, které se kolem kůrovce, obnovy lesa a krajiny vytvářejí. Mimo jiné chceme také vzbudit zájem mladých lidí, kteří si lesnictví a práci v lese vyberou jako své povolání“.

Termíny akcí budou zveřejněny na webových stránkách, v médiích a také prostřednictvím nové aplikace Klub nového lesa. 

Zdroj: https://1url.cz/2zuut

 
 

Odebírat novinky

souhlasím s GDPR