Ministerstvo zemědělství

Knihovna Antonína Švehly (ÚZEI) se v roce 2010 stala také knihovnou MZe a poskytuje zaměstnancům MZe veškeré knihovní služby ve zvláštním režimu. V praxi to znamená, že veškeré služby jsou pro REGISTROVANÉ zaměstnance MZe zdarma. Ve spolupráci s Oddělením komunikace s veřejností (MZe) se dopravují objednané fyzické výpůjčky a kopie přímo do budovy MZe na Těšnově. Urgentní požadavky zaměstnanců MZe vyřizujeme přednostně.
 

Registrace

Registrovat se můžete online nebo osobně ve studovně Knihovny Antonína Švehly. Registrační formulář je také k dostání v Oddělení komunikace s veřejností, Mgr. Koudelková Taťána, linka č. 2328. Vyplněný a podepsaný formulář je potřeba doručit do KAŠ (Mgr. Koudelková, poštou, osobně).
V případě ukončení pracovního poměru na MZe vydává KAŠ na vyžádání potvrzení o vypořádaných závazcích pro Personální odbor MZe. 
 

Služby poskytované zdarma

  • Výpůjčky knih a časopisů – dovoz publikací každý týden na Těšnov (Mgr. Koudelková, linka 2328), knihy je možné půjčovat jako služební výpůjčku s výpůjční dobou maximálně 1 rok.

  • Půjčování časopisů je možné jen pro zaměstnance MZe formou cirkulační služby. Zájemce se přihlásí k odběru titulů, o které má zájem a tyto mu budou přednostně zasílány.

  • Služba zasílání obsahů časopisů (Current Contents) je určena všem, kdo chtějí být v obraze, ale nemají čas číst časopisy. Zasíláme skeny stránek s obsahem časopisu, o který máte zájem, jakmile vyjde nové číslo. Kopie článků, o které máte zájem, vám zdarma zašleme. Objednat tuto službu si můžete zde.

  • Reprografické služby – poskytujeme kopie knih a článků na vyžádání v rozsahu, který umožňuje autorský zákon. Informace najdete zde.

  • Meziknihovní výpůjční služby – pokud budete požadovat publikaci, kterou v knihovně nemáme, zajistíme výpůjčku knihy z knihoven v ČR i v zahraničí. Informace zde.

  • Rešeršní služby – potřebujete zjistit, zda se v odborné literatuře vyskytuje téma nebo výraz, který vás zajímá? Vyhledáme vám v naší databázi odborných článků, v katalozích knihovny a v elektronických databázích (EIZ) relevantní publikace a zašleme vám jejich seznam. Službu objednávejte zde.

  • Elektronické informační zdroje (EIZ) – po registraci jsou vám k dispozici rozsáhlé databáze odborných knih a článků z kteréhokoli počítače, který je připojený k internetu. Stačí se jen přihlásit. Přehled EIZ najdete zde.


 

 

 
 

Odebírat novinky

souhlasím s GDPR