Jak na to

Tato sekce se zaměřuje na online zdroje dostupné prostřednictvím naší knihovny. Informace o půjčování knih a jiných fyzických dokumentů najdete v sekci Něco si půjčit.

Online zdroje jsou informační zdroje dostupné prostřednictvím internetu. Jejich výhodou je (mimo jiné) i jejich snadná dostupnost. Po připojení v nich můžeme vyhledávat, číst, studovat, zkrátka je můžeme použít odkudkoliv a hned. 

Přístup k elektronickým informačním zdrojům (EIZ) je možný:

 • ze studovny KAŠ a z pracovišť ÚZEI a MZe
 • z domova pro registrované čtenáře (vzdálený přístup k EIZ)
  jako "Uživatelské jméno" použijte své čtenářské číslo, jako heslo heslo, jež Vám bylo přiděleno při registraci

Registraci si můžete vyřídit buď osobně v knihovně nebo nově online prostřednictvím online registrace. Ta čtenáři umožňuje bezplatný vzdálený přístup k licencovaným elektronickým informačním zdrojům knihovny. Další výhodou je, že předregistrovný čtenář si může objednat publikace ještě před svou první fyzickou návštěvou knihovny. Pro plné využívání všech nabízených služeb knihovny je ovšem třeba registraci osobně dokončit v knihovně.

Jakmile obdržíme „předregistraci“, zašleme Vám informace nutné k přihlášení do EIZ. Potom již nic nebrání možnosti prohlížet naše EIZ z pohodlí domova, školy, kanceláře...
Tato registrace je platná vždy 1 rok.


Zásady pro využívání elektronických informačních zdrojů:

 • Data je povoleno využívat výhradně pro osobní potřebu uživatele a pro výukové, studijní nebo vědecké účely.

Není povoleno

 • systematicky nebo pravidelně stahovat celý obsah EIZ nebo jeho podstatné části, zejména kopírovat celá čísla elektronických časopisů
 • získaná data dále kopírovat, rozmnožovat, distribuovat nebo jinak reprodukovat
 • v získaných datech odstraňovat, zakrývat nebo modifikovat údaje o copyrightu, autorství apod.
 • předávat získaný materiál (přímo či nepřímo) k využití jakoukoliv placenou službou nebo k jakékoliv další distribuci (bez ohledu na to, zda je zisková/nezisková či za poplatek nebo zdarma)
   

Nevíte, jak na to? Pomůžeme vám. V naší knihovně je možné sjednat si individuální konzultaci nebo skupinové školení na práci s online zdroji. 

 

cfete

 
 

Odebírat novinky

souhlasím s GDPR