Promítání filmu "Digitální disidenti"

Srdečně vás zveme na promítání nového dokumentárního filmu režisérky Barbory Johansson "Digitální disidenti", které se bude konat ve středu 22. 6. od 18.30 u nás v Domě zemědělské osvěty na pražských Vinohradech. Vstup na akci je ZDARMA!

Film představí Hynek Trojánek z digitálně-právní organizace IuRe/Digitální svobody. Po projekci bude následovat diskuze s redaktorem zpravodajského serveru Českého Rozhlasu iRozhlas.cz Janem Cibulkou, který se zaměřuje na datovou žurnalistiku a svobodný přístup k informacím.

 👉👉👉 trailer k filmu 

Anotace filmu na ČSFD: 

"Nejsou na sociálních sítích, nemají chytré telefony a pandemie urychlila přesun řady sociálních aktivit do online prostoru, který sledují s kritickými obavami. Kdo jsou lidé, kteří v roce 2021 stále žijí bez různých digitálních vymožeností, a jaké jsou jejich motivace? Středometrážní dokument odráží rostoucí rozčarování z technologického pokroku, který byl dosud vnímán jako něco daného a nezpochybnitelného. Jednotlivé postavy v něm vysvětlují své analogové postoje – stojí si za nimi navzdory tomu, že jsou svým okolím často vnímány jako mocichtivé či opožděné. Dokumentární film Barbory Johansson o lidech, kteří digitální technologie nechtějí používat a odmítají je jako nezbytnou podmínku pro fungování ve společnosti." (Zdroj: www.csfd.cz)
 

plakát na akci


 

 
 

Odebírat novinky

souhlasím s GDPR