Čím se oblast zabývá

Rostlinná výroba, zahradnictví, zahrádkaření, sadařství, botanika, diverzita, morfologie rostlin, anatomie rostlin, geografické rozšíření rostlin, semenářství, hnojení, okrasné rostliny, exotické rostliny, šlechtění, ochrana rostlin, biotop, péče o rostliny, plevel, paraziti, škůdci, výsadba, sklizeň, variabilita rostlin, květinářství, floristika,vazby květin, biomasa, krmivo, textilní průmysl, vlákna rostlinného původu, zelinářství, vinařství, plodiny, pěstovat, léčivé rostliny.

Z historie

Lidé se zabývali rostlinami již od pradávna, využití nacházely zejména různé léčivé byliny. Znalosti o rostlinách byly také zásadní například pro rozvoj zemědělství, který nastal přibližně před 12 tisíci lety. Zmínky o různých typech rostlin se objevují ve staroindických védách, rostlinami se zabývá i antické dílo Historia plantarum ze 4. století př.n.l., jehož autor Theofrastos je někdy považován za otce botaniky.

Zajímavosti

Potulní sadaři a kde se berou? Když odpovídám, že jsem potulný sadař, setkávám se s udivenými pohledy. Co znamená být potulným sadařem a jak se jím stát?
Více na: http://www.potulnysadar.cz/potulni-sadari-a-kde-se-berou/

Tulipány a tulipánová pole jsou typicky holandské. Tulipány ale nepocházejí z Holandska. První květiny byly dovezeny z Turecka a na holandské půdě se jim začalo skvěle dařit.

Lípa je naším národním stromem. Objevuje se na standartě prezidenta, státní pečeti, vojenských uniformách a bankovkách. Již v 19. století zdobily lípy parky a sady paláců a dodávaly jim na majestátu. Vjíždět do paláců lipovou alejí bylo dovoleno jen těm nejváženějším a nejvzácnějším hostům. Plody lípy obsahují 50 % oleje, který se svou kvalitou blíží olivovému. Z plodů lípy lze připravit i nápoj podobný kávovině.

Nevíte, kam si doma dát pokojovky? Pomůže vám skvělá mobilní aplikace.

Jak si vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku? Recept najdete zde.

 

 
 

Odebírat novinky

souhlasím s GDPR